Vunts Vahuseks Õllevõluriga: ühe pruulikoja lugu

Vunts Vahuseks Õllevõluriga: ühe pruulikoja lugu

 

Kes on märganud Parduris väärikat rüübet udupeene tembutusteta, on ehk mõelnud, milline on selle valmistaja Õllevõluri tekkelugu. Parduriga jagasid oma lugu õllemeistrid Vahur ja Juta Kase, abielupaarist pruulimiskoja asutajad.

Vahur ja Juta Kase on joogimeistrid, kes kasvatavad ise humalaid ja kasutavad neid eripruulides. Pruulmeister on kolmandat põlve õlletegemist hindav mees, kes nakatas oma naise Juta õllepruuliga ning nüüd julgustavad mõlemad ka naisi osalema pruulimise koolitustel. Vahur nendib, et Eestimaal on väga pikk õllepruulimise ajalugu. “Õllest on juttu juba saagades ja regivärssides. Õlle vanim valmistamisviis Eesti külas – linnaste meskimine kuumaks aetud kividega – ulatub toidutegemise võttena tagasi kaugele kiviaega. Õllemüügist kõrtsides räägivad 14. sajandi ürikud,” lisab ta.

“Hoolikalt valitud linnased, Nõmme puhas joogivesi, pisut pruulikoja poolt kasvatatud aroomihumalaid ning rõõmus pärm on loonud sügise sügavkuldset värvi heleda lager tüüpi õlle – Vunts Vahuseks!“ kirjeldab Õllevõlur Parduri parimate meistritega koostöös loodud õlle. Selles joogis avalduvad õlletootja väärtused ja põhimõtted: hoole ja armastusega värskest toorainest, kunstaineteta valmistatud joogid maitsevad kordades paremini kui masstoodang.

 

Retseptide arendamisel ja klientide maitse-eelistuste selgitamisel on paljuski abiks olnud teadmiste omandamine jookide valmistamiseks Berliini VLB-s ning Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli joogitehnoloogia erialal. Nende pruulikoda asub Tallinnas, Nõmme mändide all, kus leiavad rakendust enam kui kuus aastat kogutud kogemused ja teadmised. Tootmisele annab hoogu 15 000 liitrit mahutavad käärimistankid, mida pruulimishuvilised degustatsioonidel märkamata ei saa jätta.

Järgmisel külastusel Pardurisse ära unusta rüübata kodumaist heledat laagriõlle Vunts Vahuseks, loodud pruulmeistri hoolsa pilgu all nautimiseks jahedalt.

Vunts Vahuseks, alc. 5% vol.

Meeldiv puuviljane estriline aroom, linnased, pisut ürdine, kerge suitsuse ja karamellinoodiga. Maitses on linnased, röstitud banaani, puuvilju. Järemaitses viljatera ja küps karamell. Keskmise kehaga, oskuslikult
karboniseeritud, piisavalt karge. Lõppmaitses mesi ja hõrgud ürdid.

Õllevõlur: Kalda 7c, Tallinn.
www.ollevolur.ee
Jälgi ka Õllevõluri Facebooki!