Saade HOOAEG külas Parduril

Saade HOOAEG külas Parduril

Meil käis 21. jaanuaril külas Kanal2 saade HOOAEG, kus tutvustasime ainult meestele suunatud juuksuritöökoda Pardur.

Tänapäeval on vaja teha erinevaid kontseptsioone ja barbershop on mujal maailmas väga levinud ning Eestis otsustati teha salon+ salongiketi laienduseks esimene meestele mõeldud juuksuritöökoda.

“Pardur on vana eestikeelne sõna, mis tähendab juuksuritöökoda ja habemeajajat,” ütles Parduri idee autor Erkki Lõhmus, “ning sellest tulenevalt pakume ka traditsioonilist habemeajamist.”

Miks meestele on sellist kohta vaja, rääkis Erkki, et ka mehed tahavad aega maha võtta just meeste seltskonnas. Pardur on avatud tööpäeviti juba kella kaheksast hommikul. Aja maha võtmise eesmärgil on võimalik Parduris jalgpalli vaadata, võimalik oma vinüülplaate kuulata ja soovi korral maitsta ka käsitööõlut. Tegu on justkui meeste klubiga.

Parduris on esindatud kõik traditsioonilised teenused- juuste lõikamine, habeme hooldus ja habeme ajamine. Habet aetakse traditsioonilisel meetodil, kus habe tehakse kuuma rätikuga pehmeks, kantakse pintsliga vaht, aetakse habe habemenoaga ning lõpptulemus on selline, et pärast pole vaja nädal aega habet ajada.

Küsisime ka klient Karelilt, miks ta on valinud just Parduri oma kohaks. “Parduri fenomen on lihtsus! Anna mehele seda, mida mees tahab ja me tuleme kohale!” ütles Karel, “mul on selline tunne, et ka minu vanaisa käis siin.”

Karel lisas veel: “Ma olen välismaal käies alati õhanud, et näed, kuidas seal, meile sellist kohta nagunii ei tule aga näed on.”