Nõuanded valuvabaks habemeajamiseks

Nõuanded valuvabaks habemeajamiseks

Habemed on muutunud järjest trendikamaks, kuid kui mingil hetkel otsustad, et nüüd aitab ja tahad puhast lõuga, siis siin on paar näpunäidet, mida habemeajamisel jälgima peaksid. On õige tee ja vale tee, kuidas habemest lahti saada. Korraga puhta töö tegemisega riskid sissekasvanud karvade ja nahaärritustega.

Habemest paari päevase habemeni
Kui oled habet kasvatanud rohkem kui kuu aega ja leiad, et nüüd on õige hetk habemeajamiseks, siis aja esmalt habemetrimmeriga habe lühikeseks ning kanna lühikest habet umbes nädal aega.

Valmista nahk habemeajamiseks ette
Näonahk on õrn, ja seepärast koori ja niisuta esmalt nahka, sest muidu ärritub nahk liialt ja võib tekkida punetus. Kasuta selleks tooteid, mis sisaldavad sandlipuud ja nelki. Nelk on antiseptiliste ja tuimestavate omadustega ning sandlipuu ennetab sissekasvanud karvade teket.

Ära kiirusta
Kui oled valmis nädalaajast habet maha ajama, on tähtis, et sa ei kiirustaks. Aja habet näiteks pühapäeva õhtul(kõik teised õhtud on loomulikult ka okeid), mitte siis, kui kiirustad hommikul tööle. Pane niisutatud rätik minigrip kotiga külmkappi. Mis sellega tegema peab, räägime kohe edasi.

habemeartikli juurde akki

Valmistu habemeajamiseks
Enne kui haarad raseerija või habemenoa järele, koori näonahk. See mitte ainult ei eemalda surnud naharakke, vaid aitab tõsta habemekarvu. Pese nahk kuuma veega, mis pehmendab samuti karvu.
Habemeajamiskreemi või –vahtu võiksid peale kanda vahupintsliga, sest see aitab toodet ühtlaselt jaotada ning tõstab samuti karvu. See tähendab, et habet on lihtsam ajada ning see vähendab sissekasvanud karvade teket.

Rahusta nahka
Peale habemeajamist rahusta nahka näiteks jaheda ja niiske külmkapist võetud rätikuga või kasuta habeajamisjärgseid kreeme-geele.

Kui tunned, et see kõik on liiga tüütu, siis tule Pardurisse. Ajame habeme sinu eest maha või soovitame sulle parimaid tooteid habemeajamiseks kodus.